Reklam

34 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur?

34 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur?

34. haftadan itibaren anne adayında Braxton-Hicks kasılmaları görülür.Bu kasılmalar doğumda yaşanacak kasılmaların provası gibidir.Braxton-Hicks kasılmaları doğum sırasında yaşayacağınız kasılmaların aksine kısa sürelidir ve doğum kasılmaları kadar sancılı olmaz.

34 haftalık gebelik süresince çiftlerde genel oluşan kaygılardan biri ise cinsel ilişkiye girildiğinde bebeğe zarar geleceğine dair endişelerdir.Gebelik döneminde bazı özeller günler haricinde cinsel ilişkiye girmek bebek açısından risk taşımaz.

Cinsel ilişki sırasında karnınızın baskı oluşturmayacak pozisyonlarda bulunmanız daha sağlıklı olur.Bu dönemde genelde kadınlarda cinsel istek azalır.Bu yüzden cinsel konularda isteksiz olmanızı eşinizde anlayışla karşılayacaktır.

34 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur?

33 haftalık gebelik tam olarak 231 güne tekamül eder.Yani gebelik başlangıcından itibaren 231 günü tüketmişsiniz.Aynı zamanda 7 ayın 21. günündesiniz ve hızla 8. aya yaklaşıyorsunuz.

34 Haftalık Bebek Kilosu

34-haftalik-bebek-kilosu

Bebeğiniz bir önceki haftaya göre 200 gram artış göstermiş ve 2.2 kilogram olmuştur.Bebeğinizin boyu ise yaklaşık olarak 45 santimetreye ulaşmıştır.

34 Haftalık Bebek Gelişimi

34-haftalik-bebek-gelisimi

34 haftalık gebelikte bebeğiniz gözlerini tam olarak kullanabilmektedir.Tepkilerin geldiği yöne doğru gözlerini sağa ve sola doğru oynatabilir.Bununla birlikte gözlerini tep bir yöne doğru bakarak odaklanabilir.

Bu dönemde bebeğinizin böbrek üstü bezlerinden kortizon üretilir.Bu kortizonun üretilme sebebi bebeğinizin akciğerlerinde dışarıdan alacağı havayı kullanabilecek yapıyı oluşturmasıdır.

Bebeğinizin üzerinde bulunan tüyler ve kıllar da bu dönemlerde dökülmeye başlar ve doğum sonrasında bebeğinizin vücudunda ve yüzünde bu kıllar bulunmaz.

34 Haftalık Bebek Görüntüsü

34-haftalik-bebek-goruntusu

34 haftalık gebelik sırasında çekilen bir bebeğin görüntüsü yukarıdaki gibidir.Bebeğin gelişimi büyük oranda tamamladığı görülür.3D ultrason cihazlarında bunu net olarak görebilirsiniz.

34 Haftalık Gebelikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

34-haftalik-gebelikte-dikkat-edilmesi-gerekenler

  • Artık gebeliğiniz yaklaşmış bulunmakta.Bu zamanlarda genelde gideceğiniz yerler hastaneye yakın yerler olsun.Erken doğum gerçekleşmesi durumunda hastaneye kısa sürede varmanız gerekir.Eğer uzak bir yerden hastaneye yetişmeye çalışırsanız yada doğum sancılarının başladığı zamanda trafikte kalmanız sonucunda doğum taksi de doğum yapabilirsiniz.
  • Bu haftada da bacaklarınızda sorunlar yaşayabilirsiniz.Özellikle varis sorununuz varsa olabildiğince ayakta kalmamaya dikkat edin.
  • Bu dönemler hayatınızda başınıza gelebilecek nadir güzellikteki dönemlerdir.Olabildiğince bol fotoğraf çekerek bu mutlu zamanları ölümsüzleştirin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık