Reklam

Biberiye Çayı Ne İşe Yarar?

Biberiye Çayı Ne İşe Yarar?

Biberiye Çayı Ne İşe Yarar? sorusu biberiye çayının çoğu hastalık ve rahatsızlığa karşı iyi gelmesinden ve zayıflatıcı etkisinin olmasından dolayı sıkça sorulan bir soru.Biberiye çayı hazımsızlıktan,depresyon tedavisine,zayıflamadan saç ve cilt sağlığı için kullanımına kadar çok fazla kullanım alanına sahiptir.Biberiye çayının kullanımı kalp rahatsızlıkları bulunanlara ve hamile kadınlara tavsiye edilmez.Eğer zayıflatma etkisinden dolayı biberiye yağı kullanacaksanız Biberiye Çayı Zayıflatır Mı? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Biberiye çayı faydaları

Biberiye Çayı Nasıl Yapılır?

Biberiye çayının yapımı için iki adet biberiye bitkisinin yapraklarını kullanacaksınız.Biberiye bitkisinin yapraklarını toplamada dikkat etmeniz gereken noktalar güneşli bir zamanda ve biberiye yapraklarının güneş gören kısımlarının toplanmasıdır.Eğer biberiye yapraklarını doğal yollardan temin edemiyorsanız aktarlarda satılan biberiye yapraklarını kullanabilirsiniz.Fakat kullanacağınız taze yapraklar aktarlarda satılan kurutulmuş yapraklardan daha etkili olucaktır.

Temin ettiğiniz iki adet biberiye yapraklarını küçük parçalara ayıracaksınız.Küçük parçalara ayırdığınız yaprakları çaydanlık yada su ısıttığınız demlikte 10 dakika boyunca kaynattın.10 dakikalık kaynama süresi dolduktan sonra 5 dakika kadar da demlenmesini sağlayın.Tabi suyu kaynatmadan önce kullanacağınız su miktarı bir büyük bardak olucak.Demlenme işlemi tamamlandıktan sonra biberiye çayınızı afiyetle içebilirsiniz.

Biberiye Çayının Faydaları Nelerdir

Biberiye Çayı Nasıl Yapılır? yazımızdan da biberiye çayının yapılışı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Biberiye Çayının Faydaları

  • Biberiye yağının hafızayı güçlendirici etkisi bulunur.
  • Biberiye çayı özellikle stresi azaltıcı etkisi bulunmasından dolayı gün içerisinde çalışma saatlerinde kullanılması hem sizin işinize daha iyi odaklanmanızı sağlayacak hemde daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır.
  • Biberiye çayı morluk gibi darbe alarak oluşan kas zedelenmelerinin daha hızlı iyileşmesini sağlar.
  • Biberiye yağı konsantrasyon arttıcı etkisi vardır.Eğer işinize veremediyseniz yada odaklanmanız gereken başka bir durum varsa biberiye çayını kullanmak konsantrasyonunuzu arttırarak rahatlamanızı sağlayacak ve bu sayede daha iyi odaklanmış olacaksınız.
  • Biberiye yağının bir diğer bilinmeyen özelliklerinden birisi de kabızlığa iyi gelmesidir.
  • Yukarıda da bahsettiğimiz gibi biberiye çayı metabolizma hızını arttırır.Kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak doku ve organlara daha fazla oksijen taşınmasını sağlar.
  • Beyine oksijenin daha fazla gitmesi sonucu beyin fonksiyonlarını daha iyi yerine getirecek ve migren gibi baş ağrısına sebep olan hastalıklar içinde rahatlatıcı bir etki sağlayacaktır.
  • Hazımsızlık sorunu çekenler içinde kullanılabilecek alternatif bir yöntemdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık