Reklam

Biberiye Hangi Yemeklerde Kullanılır?

Biberiye Hangi Yemeklerde Kullanılır?

Biberiye Hangi Yemeklerde Kullanılır? Özellikle biberiyenin zayıflatıcı etkisinden dolayı yemeklerde baharat olarak kullanılarak biberiyenin zayıflatmaya etkisi olur mu? gibi sorular sorulabilir.Bu soruyu cevaplamadan önce biberiye nedir nasıl kullanılır nelere iyi gelir gibi soruları cevaplamamız biberiye hakkında daha iyi bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Ballıgiller familyasından olan biberiye ilkbahar ve yaz aylarında çiçek açar.Kışın uzun yassı yaprakları dökülmez.

Akdeniz yöresinde yetişen biberiye bitkisi uzun yıllardır gerek yemeklerde gerekse tıbbı açıdan bazı sıkıntılara iyi gelmesi sonucu kullanılmaktadır.

biberiye yağı kullanımı ve faydaları

Biberiye Faydaları

  • Biberiye yağ,çay yada baharat olarak kullanılabilir.
  • Biberiyenin en etkili kullanımı biberiye yağı olarak kullanımıdır.Biberiye yağı kesinlikle içilerek tüketilmemelidir.Biberiye yağının içilerek tüketilmesi sonucu zehirlenme durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.Biberiye yağının kullanımını dozu günlük bir yada iki damlayı aşmamalıdır.Kullanımında ise damlalık yardımıyla kullanabilirsiniz.
  • Biberiye otu metabolizmayı hızlandırdığı için metabolizmadaki yağ yakım faaliyetlerini de hızlandırır.Bu yüzden kullanan kişilerin kısa süre kilo vermesini sağlar.
  • Biberiye otunun yan etkileri de hızlandırdığı metabolizmadan kaynaklanır eğer kalp hastalığınız varsa yada hamilelik gibi hassas bir dönemdeyseniz biberiye otunun bulunduğu herhangi bir gıdayı yada yemeği tüketmenizi tavsiye etmeyiz.
  • Biberiye çayı da biberiye otunun kullanımları arasındadır.Biberiye çayı ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız Biberiye Çayı Ne İşe Yarar? yazımızdan yararlanabilirsiniz.
  • Biberiye otu doğal bir antioksidandır.Biberiye otunu ne şekilde kullanırsanız kullanın bağışıklık sisteminizi güçlendirici bir etki yaratacaktır.
  • Biberiye yağınında bir çok alanda kullanımı vardır.Özellikle biberiye yağı morluk gibi yaralanmalarda da biberiye otunun iyileştirici etkisi bulunur.

SONY DSC

Biberiye Hangi Yemeklerde Kullanılır?

Biberiye genellikle et yemeklerinde kullanılır.Avrupada da baharat olarak kullanımı yaygın olan biberiyenin genel kullanımı genellikle et yemeklerinin üzerine serpilmesidir.Tavuk eti yada kırmızı etin üstüne hafif serpiştirilen biberiye etin tadının daha lezzetli olmasını sağlar.Etin yanı sıra pizzalarda da biberiye otunun baharat şekilinde kullanımı oldukça yaygındır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık