Reklam

Göbek Eritme Hareketleri Resimli Anlatım

Göbek Eritme Hareketleri Resimli Anlatım

Göbek Eritme Hareketleri Resimli Anlatım Toplumumuzdaki en yaygın sorunlardan biri olan göbekte yağlama sorununu bu yazımızda çözmeyi planlıyoruz.Kilo alma çağımızın temel sorunlarından bir tanesidir.Artan fast food alışkanlıkları,hareketsizlik kilo almayı tetikleyen temel unsurlardır.Artık günümüzde kilo sorunu obezite denilen hastalığa zemin hazırlamaktadır.

Genelde alınan kilolar sonucunda oluşan yağlanmalar en çok göbek bölgesinde görülmektedir.Paylaşacağımız egzersizleri günlük uygulayarak karın ve göbek belgesindeki yağlanmayı öneleyebilirsiniz.Bununla birlikte karın ve göbek bölgesininde sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Aslında karın bölgesi kas çalışması bakımdan en rahat yapılacak bölgelerin başında gelir.Günlük kendinizi çok yormayacak şekilde belirtilen hareketleri yaparsanız karın ve göbek bölgesinde fit bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Plank Hareketi

13/1/09 carla pic david poole exercise number 1

Plank hareketi karın bölgesini çalıştırmak için inanılmaz bir etkiye sahip olan bir harekettir.Her ne kadar karın bölgesi için en popüler hareket mekik hareketi olsa da plankın mekikten iki kat daha faydalı olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir.Mekik hareketi karnın sadece üst kısmını çalıştırır.Plank ise karın bölgesindeki kasların tamamını çalıştırır.

 • Kolunuzu eliniz ile dirseğiniz arasında dik açı yapıcak şekilde durun.
 • Vücudunuz yere paralel gelecek şekilde durun.Omuzlarının dik olmasına dikkat edin ve omurganız düz olacak şekilde vücudunuzunda gergin olması gerekir.
 • Vücudunuzu bu pozisyonda 30 saniye kadar bekletin.Vücudunuzun aşağı doğru eğilmemesine dikkat edin.
 • Hareketi 3 kez tekrarlayınız.

Değiştirerek Bacak Kaldırma Hareketi

4220932_orig

Bu hareket alt karın bölgesini eritmeye yönelik bir harekettir.Alt karın bölgesi için yapılacak en etkili hareket değiştirerek bacak kaldırma hareketidir.Bu hareket her gün uyguladığınızda 1 ay içerisinde alt karın bölgenizde bariz bir erimenin olduğunu göreceksiniz.

 • resimde de görüldüğü gibi düz bir zemine uzanın.Ellerinizi yana doğru vücudunuza yapıştırın.
 • Düz durak şekilde iki bacağınızı da yere doğru uzatın.
 • Sağ ve sol bacağınızı sıra ile 30 yada 40 cm yukarı indirip kaldırarak belirli periyotlar halinde bu hareketi tekrarlayın.
 • Bu harekette dikkat edilmesi gerek husus ayaklarınızı indirip kaldırırken ayaklarınızla yer arasında 5 yada 10 cm bir mesafenin kalması gerekir.
 • Bir periyot 45 saniye olmak koşuluyla bu hareketi 3 periyot yapınız.

Yan Dönme Hareketi

8.-Russian-Twist

Bu hareketin ama karnınızın yan bölgelerinde bulunan kasları çalıştırmak ve bu gölgede bulunan yağları eritmek amacıyla yapılır.Sadece göbeğinizin ön kısmını eritmek güzel bir görüntü oluşturmayacaktır.Özellikle böbreklerinizin bulunduğu arka kısımlarında erimesini sağlayarak karın bölgenizin daha da güzel görünmesini saplayacak bir harekettir.

 • Bacaklarınızı hafifçe kırarak bacaklarınızı fotoğrafta görüldüğü gibi karın bölgesine yaklaştırın.
 • Yine fotoğrafta gösterildiği gibi sırtınız çok az bir miktarda geriye yaslayın.
 • Elinize bir nesne alın bu top yada yastıkta olabilir.
 • Bulunduğunuz pozisyonu bozmadan sağa ve sola dönerek bu hareketleri tekrarlı bir şekilde sürdürün.
 • 1 yada 2 dakika boyunca bu seti yapın.Bu hareketi de diğer hareketlerde olduğu gibi 3 set yapın.

 

Yorumlar

 1. Güzel ve değişik egzersizlere değinmişsiniz. Paylaşım için teşekkürler.

Yorum Yaz


Yukarı Çık