Reklam

İlişkiden Sonra Tuvalete Gitmek Hamileliği EngellerMi?

İlişkiden Sonra Tuvalete Gitmek Hamileliği EngellerMi?

İlişkiden Sonra Tuvalete Gitmek Hamileliği EngellerMi? Bu sorunun cevabı kısmen kişiden kişiye göre değişir her kadının metabolizması ve vücudunun verdiği reaksiyonlar çok farklıdır.bazı kadınlar vajinadan giren hafif spermle bile hamile kalırken yada halk arasıda zevk suyu olarak tabir edilen erkekte cinsel ilişki sırasında gelen prostat suyunun içinde çok az bulunan sperm ile hamile kalabilirken bazı kadınlarda üste üste girilen ve düzenli olarak yapılan cinsel ilişkiler bile sonuç vermeyebilir.Bu birazda yumurtaların kalitesinde ve eşinizin sperminin kalitesinden kaynaklanmaktadır.

Hamile Kalmam İçin Ne Yapmam Gerekir?

Eğer yukarıda da belirttiğimiz gibi gebelik problemi yaşıyorsanız bir süredir cinsel ilişkide bulunduğunuz halde gebe kalamıyorsanız yaşamınızdaki bazı hareketlere de dikkat etmeniz gerekir.

Brown-Discharge-During-Pregnancy

Dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi de ilişkiden sonra direk ayağa kalmamanızdır.Cinsel ilişkiden sonra hemen ayağa kalkarsanız rahiminizdeki spermlerin fallopi tüplerine ulaşarak yumurtaları döllemesi zorlaşır.Bu yüzden eğer gebelik konusunda sıkıntı çekiyorsanız cinsel ilişkiye girdikten sonra ayaklarınız havaya kaldırmanız gebelik durumunun oluşmasına fayda sağlayacaktır.

Eğer cinsel ilişkiden hemen sonra idrarınızı yapmaya gittiğiniz yada vajinanınızı yıkamaya kalktığınız zaman spermleri farkında olmadan temizlemiş olursunuz.Bu yüzden en azından cinsel ilişkiden sonra 15-20 dakika hareketsiz kalmanızda spermin rahimden ilerlemesini sağlayacaktır.

How-to-Be-Helpful-for-Your-Pregnant-Wife

İlişkiden Sonra Hamile Kalmak İçin Ne Yapılmalı?

  • Eğer diğer ilişkilerinde doğum kontrol hapı yada ertesi gün hapı kullandıysanız beklediğiniz gebelik biraz geç gerçekleşebilir.Sizden kaynaklanan herhangi bir sorun olmayabilir fakat bu ilaçların etkileri bırakıldığı an geçmez.Bu ilaçları kullandıysanız 1 yada 2 ay sonra gebe kalma ihtimalleriniz daha fazla artacaktır.
  • Düzenli cinsel ilişki de gebe kalma ihtimallerini arttırır.Haftada 2 yada 3 kez eşinizle birlikte olmanız bir daha ki adet dönemine hamile girme ihtimalini %25 arttıracaktır.
  • Gebe kalmak istiyorsanız cinsel ilişki sırasında kayganlaştırıcı olarak herhangi bir krem kullanmamanız gerekir.Bazı eşler kayganlaştırma amacıyla tükrük yada krem kullanabilir.Kullandığınız bu maddeler spermler için olumsuz etki yaratır.
  • Yukarıda da bahsettiğimiz gibi cinsel ilişkide bulunduktan sonra kesinlikle bir süre hareket etmeyiniz ve sırt üstü yatınız.Bu yöntemde hamilelik ihtimallerinizi arttıracaktır.
  • Yüksek ısının bulunduğu ortamlardan kaçınılması gerekir.Yüksek ısı yumurta ve spermleri olumsuz etkilemektedir.Bu dönemde sauna yada çok buhar banyosu gibi çok sıcak aktivitelereden kaçınılmalı ve duş alırken de suyun çok sıcak olunmamasına dikkat edilmelidir.
  • Radyoaktif etkilere sahip cihazlarının yakınında durmaktan kaçılmalıdır.Radyoaktif etkilerde yine yumurtalık ve sperm sağlığı için olumsuz etkilere sahiptir.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık