Reklam

Kaplama Diş Takıldıktan Sonra Ağrı Olur Mu?

Kaplama Diş Takıldıktan Sonra Ağrı Olur Mu?

Diş kaplaması hassas dişlere sahip kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.Diş kaplaması sonucunda dişlerde oluşan hassaslık hissi ortadan kalkar.Diş kaplaması işlemi dişin mine tabakasından 1 mm miktarında bir kısmının alınarak estetik bir materyal ile kaplanmasıyla gerçekleştirilir.

Diş kaplamasındaki genel amaç hassas dişi dış etkilere karşı korumaktır.Hassas dişlerde görülen sızlama hissini de ortadan kaldıran kaplama yöntemi Türkiye de sık tercih edilen bir yöntemdir.

Diş Kaplamasının Yapıldığı Durumlar

  • Yapılan dolgunun düşmesi gibi durumları engellemek için diş kaplaması yöntemi sık tercih edilen bir yöntemdir.
  • Bazı dişlerde çatlaklar bazı dişlerde ise yemek yerken sert bir cismin gelmesi sonucunda oluşan kırıklar gibi diş hasarlarını önlemek amacıyla uygulanır.
  • En çok tercih edilen sebepler arasında hassas dişleri güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilir.

İşlem gerçekleştirilmeden önce genellikle diş doktoru dişlerinizde genel bir temizlik yaparak kaplama işlemi sırasında diş minesiyle kaplanacak madde arasında her hangi bir şeylerin kalmasını bu sayede önlemiş olacaktır.

Kaplama Takıldıktan Sonra Diş Ağrısı Olur Mu?

Diş kaplama işlemi gerçekleştirildikten sonraki bir haftalık süreçte diş ağrısı çekmeniz gayet normaldir.Bu kaplamanın dişlere tam uyum sağlayarak oturmasıyla birlikte zamanla azalarak kaybolacaktır.

Kaplama işlemi gerçekleştikten bir hafta sonrasında ağrılarınız büyük oranda geçer.bir haftalık süreçte gerek yemek yerken gerek bir şeyler içerken zorlanabilirsiniz.Dişlerinizde bu süre aşırı hassasiyet görülebilir.Eğer çok rahatsızlık çekiyorsanız diş hekiminize danışarak ondan yardım alabilirsiniz.

Gargara Yapmak Diş Ağrısını Geçirir Mi?

Gargara yapmak diş ağrılarını hafifletici bir rol oynayabilir.Eğer diş etlerinizden kaynaklanan bir sıkıntınız varsa bu ağrılara da iyi gelir.

Gargara olarak evde suyun içerisine tuz yada sirke kullanarak kendiniz bir kür hazırlayabilirsiniz.Gargara yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus gargara yaptığınız karışımı yutmamanızdır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık