Reklam

Sağ Kulak Çınlaması Ne Anlama Gelir?

Sağ Kulak Çınlaması Ne Anlama Gelir?

Sağ Kulak Çınlaması Ne Anlama Gelir?

Resulullah Efendimiz (s.a.v.) buyurdular:
“Birinizin kulağı çınladığında beni ansın ve bana salavat getirsin ve ‘zekerallahü men zekerani bi-hayrin’ desin” Resulullah, “Muhammedün Resulullah sallallahü aleyhi ve selem” ve bunun benzeri salava-tı şerife okumak ile zikredilir, anılır.

Müslümanın kulağı çınladığında Resûlullah (s.a.v.) o kişiyi Cenâb-ı Hak’a anmış onun için dua etmiş demektir.Mü’minin bunu duyduğunda kulağı çınlar ve salavât-ı şerîfe getirmesi buyurulur.Buna benzer olarak ayak uyuşup karıncalaştığında da salavât getirilmesi söylenir.

Kulak Çınlaması Günlerine Göre Anlamları

Alimler kulak çınlamasının günün gece ve gündüzlerine göre kulak çınlamasının neye delalet ettiğini beyan etmişler ve bildirmişlerdir.Hangi müslümanın ne zaman kulağı çınlarsa ne olursa olsun derhal “Allahümme salli alâ seyyidinâ muhammedin ve ala âlihi ve sahbihi ve selleme. Allahümme innî es’elüke küllelhayri ve eûzû bike min küllişşerri.” demeleri gerekmektedir.

Pazar Günü

Büyüklerden birisinden fayda görmesine yada beklentide olduğu bir yerden fayda görmesine işaret eder.

Pazar Gecesi

Pazar gecesi kulak çınlaması kişinin bir sebepten ötürü büyük bir sevinç yaşayacağına işaret eder.

Pazartesi Günü

Pazartesi günü kulağı çınlayan birisinin yolculuğa gideceğini gösterir ve yolculuk sonunda bir miktar malla geri döneceğine işaret eder.

Pazartesi Gecesi

Pazartesi gecesi kulak çınlarsa bu keder yaşanacağını yada bir sebepten ötürü ağrı çekileceğine işaret eder.

Salı Günü

Salı günü kulak çınlaması zarar göreceğinin,elinden malının gitmesine işarettir aynı zamdan bir sebepten ötürü ağrı çekileceğine de işaret eder.

Salı Gecesi

Sahibi olan zatın ümidine nail olacağı ve çok sevineceğine işaret eder.

Çarşamba Günü

Bir şeyden ötürü fayda göreceğine ve düşmanına gelip geleceğine bununlarla birlikte çok arzu ettiği bir şeyin gerçekleşeceğine büyüklerden ve akrabalardan fayda göreceğine işaret eder.

Çarşamba Gecesi

Çarşamba gecesi görülen kulak çınlaması iyiliğe delalet etmez ve bir şeyden ötürü kederlenileceğine işaret eder.

Perşembe Günü

Perşembe günü kulak çınlaması hiç ummadığı bir büyüğünden eşinden yada dostumdan akrabasından bir fayda göreceğini işaret eder.

Perşembe Gecesi

Perşembe günü kulak çınlaması kavga yada yaşanacak bir tartışmaya ve bu tartışma sonucunda kedere delalet eder.

Cuma Günü

Cuma günü kulak çınlaması kederli bir haber alınacağına ve buna sebep kişinin üzüleceğine delalet eder.

Cuma Gecesi

Cuma gecesi kulak çınlaması çok iyidir.kederini giderecek bir haber alır ve mutlu olur eline mal geçer.Uğraştığı bir konu üzerinde hasıl olur.

Cumartesi Günü

Cumartesi kulak çınlaması ne olursa olsun iyiliği ve çok güzel şeylerin olucağına delalet eder.Cumartesi günü kulağı çınlayan birinin ümit etmediği bir yerden eline bir mal geçer.Bir yerden iyi haber alır ve bu da sevince ve mutluluğa delalet eder.

Cumartesi Gecesi

Cumartesi kulağı çınlayan birisinin elinden mal çıkar.Zarara ve hasara uğrayarak ümit ettiği bir şeyden mahrum kalacağına delalet eder.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık