Reklam

Sol Kulak Çınlaması Ne Anlama Gelir?

Sol Kulak Çınlaması Ne Anlama Gelir?

Sol Kulak Çınlaması Ne Anlama Gelir?

Resulullah Efendimiz (s.a.v.) buyurdular:
“Birinizin kulağı çınladığında beni ansın ve bana salavat getirsin ve ‘zekerallahü men zekerani bi-hayrin’ desin” Resulullah, “Muhammedün Resulullah sallallahü aleyhi ve selem” ve bunun benzeri salava-tı şerife okumak ile zikredilir, anılır.

Mü’minin kulağı çınladığı vakit Resûlullah (s.a.v.) katında o kişiye dua etmiş demektir.Eğer ki mü’minin kuağı çındıysa derhal salavât-ı şerîfe okuması gerekir.

Kulak Çınlamasının Günlere Göre Anlamı

Kulak çınlamasının alimler tarafından hangi gün ve hangi gece neye delalet ettiğini söylemişlerdir.Hangi mü’minin ne vakit kulağı çınlarsa hemen “Allahümme salli alâ seyyidinâ muhammedin ve ala âlihi ve sahbihi ve selleme. Allahümme innî es’elüke küllelhayri ve eûzû bike min küllişşerri.” söylemesi gerekir.

Pazar Günü

Pazar günü kulağı çınlayan mü’minin aile büyüklerinden biri tarafından fayda görüleceğine ve beklentide olduğu bir durumdan fayda göreceğine delalet eder.

Pazar Gecesi

Pazar gecesi kulağı çınlayan mü’minin bir durumdan ötürü çok seveneceğine delalet eder.

Pazartesi Günü

Pazartesi kulağı çınlayan mü’minin bir sebepten ötürü üzüleceğini ve vücudunun bir yerinden ağrı çekeceğine delalet eder.

Salı Günü

Salı günü kulağı çınlayan mü’minin birinden zarar göreceğinin ve malının gitmesine sebep olucak bir durum yaşanacağını bunla birlikte bir sebepten ötürü ağrı çekeceğine delalet eder.

Salı Gecesi

Salı gecesi kulağı çınlayan mü’minin büyük bir zatın ümidine erişerek mutlu olacağına delalet eder.

Çarşamba Günü

Çarşamba günü kulağı çınlayan mü’minin düşmanını karşısında başarı sağlayacağı ve ümit ettiği bir şeyin gerçekleşeceğini bununla beraber aile büyüklerinden birisi tarafıdan fayda göreceğine delalet eder.

Çarşamba Gecesi

Çarşamba günü kulağı çınlayan mü’min için iyiliğe delalet değildir.Yaşanacak bir durumdan dolayı üzüntü duyulacağına işaret eder.

Perşembe Günü

Perşembe günü kulağı çınlayan mü’minin hiç ummadığı biri tarafında fayda göreceğine işaret eder.

Perşembe Gecesi

Perşembe gecesi kulağı çınlayan mü’minin yaşanacak bir kavga veya tartışma sonucunda üzüleceğine işaret eder.

Cuma Günü

Cuma günü kulağı çınlayan mü’minin kederli bir haber alacağına ve üzüleceğine işaret eder.

Cuma Gecesi

Cuma gecesi kulağı çınlayan mü’min kederini giderecek bir haber alır ve eline mal geçer.Uğraştığı bir konu üzerinde hasıl olur.

Cumartesi Günü

Cumartesi günü kulağı çınlayan mü’min her ne olursa olsun iyi bir haber alıp sevineceğini ve kötü bir durumdaysa durumunun düzeleceğine işarettir bununla birlikte hiç ummadığı bir yerden eline mal geçer.Bir yerden haber alır ve bu haber sonucunda sevineceğine mutlu olacağına delalet eder.

Cumartesi Gecesi

Cumartesi günü kulağı çınlayan bir mü’minin elinden mal çıkacağına ve zarara ve hasara uğrayarak umduğu bir şeyin gerçekleşmeyeceğine delalet eder.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık