Reklam

Yerleşme Kanaması Adetten Kaç Gün Sonra Olur?

Yerleşme Kanaması Adetten Kaç Gün Sonra Olur?

Erkeklerde bulunan spermin kadınlarla beraber ilişkiye girmesi sonucunda yumurtalarla birleşerek embriyoyu meydana getirirler.Döllenen yumurta follap tüplerinden yolla çıkarak rahime doğru gelir.Bu süreç içerisinde kanama oluşur oluşan bu kanamaya implantasyon(yerleşme) kanaması denilir.

Adet kanamasına benzese de adet kanamasına göre daha kısa süreli olur ve renk bakımından da adet kanamasına göre daha açık renkte olur.

Yerleşme Kanaması Ne Zaman Başlar?

Yerleşme kanamasının farklı evreleri olabilir.Bu kanamalar kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir.Genellikle yerleşme kanamaları 3 farklı zamanda görülür bunlar:

  • Adet görülmeden önceki bir kaç gün içerisinde oluşan kanamalardır.
  • Adet kanamaları sırasında gerçekleşen fakat yukarıda belirttiğimiz gibi adet kanamalarına benzemeyen kanamalardır.
  • Adet kanaması görüldükten sonra bir kaç gün içerisinde kendini tekrardan gösteren kanamalardır.

Yerleşme kanaması kişiden kişiye göre farklılık gösterebilmektedir.Kanamanın gerçekleşme zamanı yukarıda belirttiğimiz zaman aralıkları içerisinde gerçekleşir.Fakat kesin tarih söylemek mümkün değildir.Bu kanaması gerçekleşecek kişinin metabolizmasına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

İmplantasyon Kanaması İlişkiden Kaç gün Sonra Olur?

Genel tarihler adetten 6-12 gün sonra gerçekleşeceği yönündedir.İlişkiden sonra direk şu tarihte gerçekleşecek demekte çok doğru olmaz.Yerleşme kanamasının gerçekleşme zamanı adet kanamanıza yakın tarihlerde de olacaktır.Eğer Adet kanamanız gerçekleşmez ve farklı bir kanama olarak kısa kısa kanamalar söz konusuysa bu yerleşme kanaması gerçirdiğinizin göstergesi olabilir.

Yerleşme kanamları yaklaşık olarak 2-3 gün sürer.Yerleşme kanamasının adet kanamasından nasıl ayırt ederim diye düşünüyorsanız bunu hemen cevaplayalım.Yerleşme kanaması adet kanamasına göre daha az olur.Yerleşme kanamasının rengi kahverengi ile açık pembe arasında değişebilmektedir.Tabi bu renk durumu da kişiden kişiye göre değişiklik gösterir.

Yerleşme Kanaması Adet Gecikmesinden Sonra Olur Mu?

En çok sorulan sorulardan bir tanesi de budur.Yukarıda da söylediğimi gibi yerleşme kanaması adet gecikmesinden sonra görülebilir.Adetten önce yada sonra görülmesi kişiden kişiye kadar değişebilir.Siz adetten sonraki maksimum 12 gün bekleyin bu süre içerisinde yukarıda bahsettiğimiz türden bir kanama yaşarsanız bu yerleşme kanaması olacaktır.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık