Reklam

Yerleşme Kanamasından Kaç Gün Sonra Test Yapılır?

Yerleşme Kanamasından Kaç Gün Sonra Test Yapılır?

Yerleşme kanaması ilişkiden sonra erkeğin sperminin kadının yumurtasını döllemesi sonucunda belirli bir süre geçtikten sonra bu embriyonun fallop tüplerinden rahime doğru yerleşmesi esnasında gerçekleşir.

Yerleşme Kanaması Adete Kaç Gün Kala Olur?

Yerleşme kanamasının görülme zamanı kişiden kişiye göre değişebilir.Fakat genelde adetten sonra görülür.Adetten sonra yada adette olma zamanınızın en geç 6-12 gün arasında gerçekleşmesi beklenir.

Yerleşme kanaması genellikle adet kanaması zannedilebilir.Adet kanamasına yakın dönemlerde olduğu için adetten kanamasının devamı olarak da düşünülebilir.Fakat bu düşünce doğru değildir.Adet kanamasına göre daha az olur ve adet kanamasındaki gibi koyu renkte olmaz açık pembesi ile kahverengi arasında bir renkte görülür.

Yerleşme Kanamasından Sonra Beta Hcg

Beta Hcg testi testin hassaslığına bağlı olarak farklılıklar gösterebilir.Yapılan beta hcg testi çok hassasa sonucun kesinliği daha yüksek olur.Hcg seviyesi 2. ayın sonralarına doğru 2 katına çıkar.Genellikle yerleşme kanamasından sonraki 2. günde yapılacak olan testte değerler 25ml civarında olur.Tabi bu değerler sizin idrara çıkma sıklığınıza göre de değişir.Bol sıvı tüketen bir kişiyseniz bu değerler normal değerlerin altında olabilir.

Dikkat etmeniz gereken hussuslardan bir tanesi testi alırken değerlerine dikkat etmeniz.Özellikle 20 ml civarında olan testleri tercih edin.Çünkü bu testler diğer gebelik testlerine göre daha hassas olucaktır ve bu değerdeki testlerden kısa sürede sonuç alıcaksınızdır.

40 ml civarında olan testler tercih edilmemelidir.Gebelik testinin sonucunu yerleşme kanaması gerçekleştikten 6-12 gün arasında yaparsanız daha kesin sonuç alırsınız.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık